+420 483 320 737
+420 606 332 044

GALVANIZACE

Jelikož se stále množí množství datazů ohledně galvanizací našich výrobků, rozhodl jsem se vytvořit informační stránku, kde se setkáte s pojmy galvanizace rhodium, či galvanizace bižuterie a získáte veškeré informace, které vás o galvanizaci zajímají.

ZÁKLADNÍ DRUHY GALVANIK, SE KTERÝMI SE MŮŽETE SETKAT V NAŠEM OBCHODĚ:

galvanizace zlato galvanizace zlato Zlatá galvanizace
galvanizace stříbro galvanizace stříbro Stříbrná galvanizace
galvanizace staroměď galvanizace staroměď Staroměď
galvanizace platina galvanizace platina Platina
galvanizace černá galvanizace černá Černá
galvanizace starostříbro galvanizace starostříbro Starostříbro
galvanizace rhodium galvanizace rhodium Rhodium

DALŠÍ DRUHY POVRCHOVÝCH ÚPRAV, SE KTERÝMI SE MŮŽETE SETKAT V NAŠEM OBCHODĚ:

moření moření Moření

!! Pokud si tedy objednáte výrobek v surovém stavu, bude vám dodán bez těchto povrchových úprav. To znamená, že základní barvu bude mít podle barvy materiálu(tombak, železo, měď, ...). Ovšem takto neupravené materiály velice rychle podléhají přírodním vlivům, takže vám výrobek může zčernat, ztmavnout, zmatnět, zrezivět. Proto si prosím pečlivě rozmyslete, k čemu budete výrobek používat. Surové výrobky jsou často vhodné pouze jako polotovary pro další zpracování, po kterém se teprve provede galvaniazce. !!

Moření, je jakýsi mezi stupeň zlaté galvanizace. Tento způsob povrchové úpravy je možný pouze u některých druhů kovů jako je tombak a jemu podobné. Proces spočívá v tom, že kov je chemicky očištěn v kyselině od zoxidovaných ploch a nečistot. Tím získá lehce zlatou barvu. Nyní je kov buď lakován a tím je připraven k distribuci nebo je ještě dále galvanizován na čistě zlatou barvu. Samotné moření bez další galvanizace je levnější a přitom si zachovává i určitý stupěň kvality na rozdíl od galvanizace, která je dražší ale kvalitnější. POZOR! Zlatá barva je jemnější než u galvanizace.

Vzorek povrchové úpravy Vzorek povrchové úpravy Vzorek povrchové úpravy

POPIS PROCESU GALVANIZACE:

Galvanizace znamená trvalé pokrývání kovových předmětů vrstvami jiných kovů za pomocí elektrického proudu. Důvodem je - buď aby předměty měly luxusnější, drahocennější vzhled (zlacení, stříbření) nebo aby se předměty staly odolnější a trvanlivější (niklování, zinkování, platinování). Předmět, který se má pokovit se spojí s minusovým pólem (katoda) a ponoří se do příslušné lázně, což je roztok sloučeniny kovu, kterým se předmět pokrývá. Do tohoto roztoku je zavedena destička s kladným pólem (anoda). Elektrickým proudem se uvolňují ionty z roztoku a ty se rovnoměrně usazují na předmětu.

Aby se předmět správně pokovil, je potřeba ho řádně připravit. Tyto přípravy se skládají z mechanické a chemické části. V té mechanické části se předmět zbavuje nečistoty buď kartáčováním, nebo otíráním pískem v bubnech. Dále se brousí dřevěnými kotouči a nakonec se leští vídeňským vápnem (kysličník železitý). Chemická část spočívá v dokonalém očištění od zoxidovaných povrchů pomocí kyselin a také k důkladnému odmaštění kovového výrobku.

Ještě před odstraněním mastnoty se předmět často naváže na drátky, aby již nedocházelo ke kontaktu s kůží. Tyto celé dráty se poté přímo ponoří do lázně, kde započne proces galvanizace.

Poslední aktualizace: 16. 04 2017 12:20